अरुणाचल प्रदेश के जिला सभ के लिस्ट

विकिपीडिया से
Jump to navigation Jump to search

अरुणाचल प्रदेश भारत के एगो राज्य बाटे जवन पूर्वोत्तर क्षेत्र के सभसे उत्तरी-पूरबी राज्य बाटे। नीचे अहिजा के जिला सभ के लिस्ट दिहल जात बाटे:

जिला के नाँव अंगरेजी नाँव मुख्यालय जनसंख्या रकबा जनघनत्व सरकारी वेबसाइट
अंजॉ जिला Anjaw district हवाई 21,089 6,190 3 http://lohit.nic.in/anjaw.htm
चेंगलांग जिला Changlang district चेंगलांग 1,47,951 4,662 32 http://changlang.nic.in/
दिबांग घाटी Dibang Valley district अनिनी 7,948 9,129 1 http://dibang.nic.in/
पूर्व कमेंग जिला East Kameng district सेप्पा 78,413 4,134 19 http://eastkameng.nic.in/
पूर्व सियांग जिला East Siang district पासीघाट 99,019 3,603 27 http://eastsiang.nic.in/
कुरुंग कुमे जिला Kurung Kumey district कोलोरियांग 89,717 6,040 15 http://kurungkumey.nic.in/
लोहित जिला Lohit district तेजू 1,45,538 2,402 28 http://lohit.nic.in/
निचली दिबांग घाटी जिला Lower Dibang Valley district अनिनी 53,986 3,900 14 http://roing.nic.in/
निचली सुबनसिरी जिला Lower Subansiri district जिरो 82,839 3,508 24 http://lowersubansiri.nic.in/
पपुमपारे जिला Papum Pare district यूपिया 1,76,385 2,875 51 http://papumpare.nic.in/
तवांग जिला Tawang district तवांग 49,950 2,085 23 http://tawang.nic.in/
तिरप जिला Tirap district खोंसा 1,11,997 2,362 47 http://tirap.nic.in/
ऊपरी सियांग जिला Upper Siang district यिंगकियोंग 35,289 6,188 5 http://uppersiang.nic.in/
उपरी सुबनसिरी जिला Upper Subansiri district दापोरिजो 83,205 7,032 12 http://uppersubansiri.nic.in/
पच्छिम कामेंग जिला West Kameng district बोमडिला 87,013 7,422 12 http://westkameng.nic.in/
पच्छिम सियांग जिला West Siang district अलोंग 1,12,272 8,325 23 http://westsiang.nic.in/


संदर्भ[संपादन]